Rehber

Steam Dışı Oyunları Steam Kütüphanesi’ne Eklemek

logo
Steam Kütüphanesi'ne diğer platform oyunları nasıl eklenir, kapak fotoğrafları nasıl güncellenir? Cevabı haberimizin devamında.

 

Günümüzde Steam, Origin, Uplay, Gog gibi birden fazla dijital oyun dağıtım platformu bulunmaktadır. Bu platform çeşitliliği de çeşitli satış politikalarını da beraberinde getirmektedir. Mesela bazı oyunlar sadece belli platformlarda çalışırken, bazı oyunlar da belli platformlar için daha ucuza satılabilmektedir. Bu gibi etkenlerden dolayı oyunlarımızın bir kısmı Steam'de, bir kısmı da Origin ve Uplay gibi platformlarda yer almaktadır. Oyunların bu denli fazla platformlar içinde dağılmış olması hem oyunların idamesini zorlaştırmakta, hem de "tüm oyunlar tek kütüphanede olmalı" isteğine sahip oyuncular için can sıkıcı olabilmektedir.

Bu sorunun çözümünde bazı farklı çözümler mevcuttur, bunlardan biri de oyunları Steam Kütüphanesi altında toplamaktır. Bu sayede hangi platformdan olursa olsun tüm oyunlar tek bir yerden kontrol edilebilecektir. Gelin şimdi bu işlemi nasıl yapacağımızı öğrenelim.

İlk olarak Steam programını açın ve sol altta yer alan "+ OYUN EKLE" dedikten sonra "Oyun Kısayolu Ekle" sekmesine basınız.

Steam Kütüphanesi'ne Farklı Platformdan Oyun Ekleme

Steam Kütüphanesi'ne Farklı Platformdan Oyun Ekleme

Gelen menüden Steam Kütüphanesi'ne eklemek istediğiniz oyunu seçiniz ve "SEÇİLEN PROGRAMLARI EKLE" diyerek işleme devam ediniz.

Kütüphaneye Eklenecek Oyunun Seçilmesi

Kütüphaneye Eklenecek Oyunun Seçilmesi

Bu işlemleri gerçekleştirdiğimiz vakit oyunumuz Steam Kütüphanesi'ne sorunsuzca eklenmiş oluyor fakat aşağıdaki resimde de görüleceği üzere oyunumuzun bir kapak sayfası bulunmuyor. 

Seçilen Oyunun Steam Kütüphanesi'ne Eklenmesi

Seçilen Oyunun Steam Kütüphanesi'ne Eklenmesi

Oyunumuza kapak sayfası eklemek için, oyunun üzerinde sağ tıklayarak aşağıdaki menünün gelmesi sağlanır ve ardından "Özel Resim Ekle" denir.

Kapak Resminin Eklenme Adımı

Kapak Resminin Eklenme Adımı

Gelen menüden "Gözat" diyerek kapak resmi olmasını istediğimiz resim seçilir ve ardından da "RESİM EKLE" butonuna basılır.

Kapak Resminin Seçilmesi

Kapak Resminin Seçilmesi

Bu sayede oyunumuz hem Steam Kütüphane'mize eklenmiş, hem de oyunumuzun kapak fotoğrafı güncellenmiş oldu.

Kapak Resminin Güncellenmesi

Kapak Resminin Güncellenmesi

Artık bu yöntem sayesinde hem tüm oyunlarımızı tek bir yerden yönetebilir, hem de Steam'e ait olmayan oyunlarda bile Steam'in özelliklerinden faydalanabiliriz.

 

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Safa Şengezer

Teknoloji aşığı, oyun delisi yeni nesil bir mühendis.

Yorum Yap

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com